Карим Бензема останува „крал“ до 2023!

Карим Бензема потпиша нов договор со Реал Мадрид, пренесува добро упатениот Фабрицио Романо. Францускиот репрезентативец кој постигна на „Сантијаго Бернабеу“ во 2009 година верноста ја продолжи најмалку до јули 2023 година.

Францускиот голгетер за мадридскиот клуб одигра 560 натпревари на кои постигна 281 погодок во противничката мрежа, а 144 пати беше асистент до своите соиграчи.

Се вчитува...