Карла Суарез Наваро ја почна битката на животот (ВИДЕО)

Шпанската тенисерка, Карла Суарез Наваро ги почна третманите со хемотерапија на кои ќе биде шест месеци како терапија за страшната болест со која се соочи, Хочкинов лимофом. Информацијата за болеста, Суарез Наваро ја сподели со јавноста пред три седмици. Сега вели дека е подогтвена за големиот предизвик што и го донесе животот.

„Подготвена сум да го почнам третманот кој ќе трае повеќе месеци. Со храброст и со надњеж за она што ќе додје. ви благодарам за целата поддршка“ –  вели шпанската тенисерка

 

 

Се вчитува...