Кавадаречка лута го „изгоре“ МЗТ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МЗТ Скопје Аеродром дојде во Кавадарци да го одбрани трофејот во Купот, но налета на кавадерчка лута дружина, која го „изгоре“. А дел од нив претходно беа токму „металци“, Бобан Стајиќ и Кирил Николовски со носеа „сино-белиот“ дрес на МЗТ, но им беше препорачано да побараат друга средина каде што ќе може да се развиваат. Таа нивна лутина блесна вечерва во салата „Јасмин“ и ги „изгоре“ скапо платените странски засилувања, кои на крајот немаа одговор за одлучноста на Фени индустри.

[new_royalslider id=”507″]

Се вчитува...