Кавани го враќа Јунајтед во игра финалето на ЛЕ (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед израмнува на 1-1 во финалето од Лигата на Европа, откако Единсон Кавани постигна помалку смешен гол.

По шутот на Маркус Рашфорд топката се одби од неколку фудбалери и стигна до Кавани кој стрелаше на празен гол.

Се вчитува...