Кавани и Мбапе за нов триумф на ПСЖ… (ВИДЕО)

Фудбалерите на ПСЖ стигнаа и до 16-та победа сезонава во Лига 1, славејќи со 0-3 на гостување против Амиен во 18. коло.

И покрај цврстиот отпор на домашните во првото полувреме, „светците“ постигнаа три погодоци во вторите 45 минути за убедлива победа. Најпрво стрелаше Кавани од пенал во 57. минута…

 

Потоа во 70. минута Кавани асистираше за Мбапе во водство од 0-2, а во 79. минута Маркињос ги заокружи конечните 0-3.

 

Се вчитува...