Ќе биде интересно во Унгарија – Ферстапен и Хамилтон за малку не се судрија во боксот (ФОТО)

По ГН на Велика Британија во која Луис Хамилтон го истурка Макс Ферстапен од стазата, а Холанѓанецот заврши во оградата борбата за шампионатот во Формула 1 дополнително се разгоре.

Денеска овие два возачи се вратија на патеките и повторно беше интересно, а малку фалеше да дојде до нов судар откако двата возачи во исто време искочија од своите боксови.

Се вчитува...