Ќе победиме – порачаа фудбалерите од последниот тренинг пред Словенија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Максимално мотивирани и подготвени за триумф. Најдобрите македонски фудбалери посакуваат три бода од утрешниот квалификациски дуел со Словенија, кој можеби е и од клучно значење во обидот за пласман на ЕП 2020.

Македонскиот национален тим го одржа последниот тренинг во пресрет на мечот со Словенците. Атмосферата е одлична…

 

Се вчитува...