Кеј Си Риверс нов кошаркар на Жалгирис Каунас

Раководството на литванскиот Жалгирис успеа да се договори со поранешниот кошаркар на Црвена Звезда Кеј Си Риверс. Американскиот шутер го облече дресот на литванскиот гигант, по само три месеци поминати во шпанскиот Бетис.

Покрај во Црвена Звезда, Риверс беше дел и од Реал Мадрид, Баерн и Панатинаикос.

 

Се вчитува...