Кевин Њокас го има четвртиот најубав гол на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Вардар стигна до првата победа сезонава во Лигата на шампионите откако на убедлив начин славеше над Мешков Брест со 35-27. Прво име во победа на „црвено-црните“ беше новото засилување Кевин Њокас кој заврши со осум погодоци.

Токму еден од головите на францускиот интернациналец се најде меѓу петте најубави на колото.

Голот кој се најде на четвртатат позиција можете да го погледнете на следниот линк. 

Се вчитува...