Киеза херој за Јуве против Челси, „безвременскиот“ Роналдо го спаси Оле од „отказ“ (ВИДЕО)

Федерико Киеза е херојот на Јувентус откако му донесе победа на торинскиот тим во мечот против Челси од 1-0.

Клучниот момент се случи во 10 секунда од второто полувреме откако по филигранското додавање на Бернардески, Киеза рутински го совлада Менди.

Кристијано Роналдо можеби го спаси Оле Гунар Солскјер од отказ откако во трилер меч со гол во 94. минута донесе голем триумф од 2-1 над Вилјареал.

 

РЕЗУЛТАТИ ЛШ 2. КОЛО: 
Јувентус – Челси 1-0
Манчестер Ј. – Вилјареал 1-1
Салцбург – Лил 2-1
Волфзбург – Севилја 1-1

Се вчитува...