Киеза носи водство за Јувентус против Челси (ВИДЕО)

Јувентус стигна до водство од 1-0 во дерби мечот на денот во ЛШ против Челси, откако во 10 секунда од второто полувреме Федерико Киеза постигна гол.

По филигранското додавање на Бернарндески, Феде Киеза го матираше голманот на Челси, Менди.

 

 

Се вчитува...