„Кинтана ова е за тебе“ – Митревски и Порто ја освоија титулата во Португалија (ВИДЕО)

Никола Митревски и Порто ја освоија титулата во ракометниот шампионат на Португалија откако вечерва славеа над Агуас Санташ со 35-32. Играчите титулата му ја посветија на Кинтана кој претходно годинава почина по доживеана срцев удар на тренинг на клубот.

 

Се вчитува...