Кире Лазаров донираше во борбата со коронавирусот: Помош за здравствениот дом во родното Свети Николе

Најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров се вклучи во борбата со коронавирусот донирајќи финансиски средства за здравствените работници во земјава.

Лазаров донираше средства за набавка на маски со филтри и скафандери за лицата кои работат во здравствениот дом „Гаврило Гаврилски“ во неговиот роден град Свети Николе.

Претходно и капитенот на фудбалската репрезентација Горан Пандев, заедно со останатите репрезентативци, донираа средства за борбата со Ковид-19.

Се вчитува...