Кире Ристевски потпиша двегодишен договор со АЕЛ Лимасол (ФОТО)

Уште еден македонски фудбалер на Кипар. Репрезентативецот Кире Ристевски својата кариера ќе ја продолжи во редовите на АЕЛ Лимасол.

Ристевски, разделувајќи се со унгарски Ујпешт, денеска и официјално потпиша двегодишен договор со АЕЛ, со можност за продолжување на истиот, на уште една година.

Се вчитува...