Кирјос се откажа од ЛОИ во Токио – Едноставно игрите не ми се предизвик

Австралискиот тенисер, Ник Кирјос на социјалните мрежи објави дека нема да биде дел од Летните олимписки игри во Токио. Тој вели дека играње пред презни трибини едноставно не му е предизвик и затоа одлучи да се повлече од игрите.

„Би ми била чест да ја претставувам Австралија на ЛОИ во Токио. Но, знам каков сум. Самата помисла дека ќе играм пред празни трибини не ми е предизвик. Никогаш тоа не ми беше предизвик“, напиша Кирјос.

 

 

 

Се вчитува...