Кит Го и Беласица ремизираа 1-1

Кит Го и Беласица ремизираа 1-1 во пријателски натпревар. Александар Милушев го отвори резултатот по асистенција на Дарко Размоски во 20. минута, а Кит Го израмни само по четири минути.

Во 42. минута Кит Го не успеа да реализира пенал, откако  голманот на Беласица, Димитар Ѓоргиев, одбрани. Тој го скроти ударот на Марјан Ташков.

Се вчитува...