KK Чаир незадоволни од одлуката на КФСМ: Го чекаме МЗТ со раширени раце

Кошаркарската федерација на Македонија одлучи прекинатиот натпревар помеѓу Чаир 2030 и КК МЗТ Скопје, кој беше прекинат на полувремето, ќе се доигра во празна сала, со време и резултат од моментот на прекинот.

Од клубот од Чаир не се задоволни од оваа одлука. Иако чаирчани сметаат дека одлуката е спорна, го очекуваат шампионот утре на доигрување на мечот и се сигурни во своја победа.

Се вчитува...