Класата е вечна: Лазаров со проектил во мрежата на Барселона (видео)

Кире Лазаров продолжува да доминира на ракометните терени, а македонскиот ас својата гол-серија на фајналфор турнирите од Лигата на Шампионите ја продолжи и на денешното полуфинале меѓу Нант и Барселона.

Гонзало Перез де Варгас брани одлично на голот на Барса, но шпанскиот репрезентативец беше немоќен при проектилот на македонскиот „бомбардер“.

Се вчитува...