Кливленд го победи Орландо и поведе во серијата

Кошаркарите на Кливленд го победи Орландо во неефикасен меч со 97-83 и поведе со 1-0 во нивната плеј-оф серија. Ова беше прв меч во плејофот на НБА.

Мичел беше предводник на тимот на Кавалирс со 30 поени. Но, клучот беше одбраната на Кливленд во овој натпревар.

Ова беше еден од најнефикасните натпревари сезонава во НБА, со оглед дека поголемиот број на екипи даваат по 100 и повеќе кошеви по натпревар.

Се вчитува...