Клоп: Манчестер сити е главниот фаворит за титулата во Премиер – лигата

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека прв фаворит за титулата во новата сезона во Премиер лигата е Манчестер сити.

„Фаворит мора да биде Манчестер сити. Минатата сезона играа фантастичен фудбал, но имаа неколку ситни проблеми. Сега дефинитивно се први фаворити. Тој тим има голем напаѓачки потенцијал, а имаат и одлични дефанзивци. Секако ќе бидат интересни да се гледаат сезонава“ – вели Клоп дополнувајќи дека посакува неизвесен финиш на сезоната.

„Сакам да имаме што понеизвесен финиш на сезоната. Манчестер јунајтед ќе сака да се врати. Ќе видиме како Челси ќе се снајде без Коста. Мората е големо засилување, но исто така останаа и без Матиќ. Ќе биде интересно“ – вели Клоп.

Се вчитува...