Кога балканци ќе се фатат на „коло“ во НБА, забавата е неминовна (ВИДЕО)

Лука Дончиќ одигра уште еден натпревар за паметење во НБА лигата, откако во финишот на својот Далас Маверикс му донесе победа над Бостон Селтикс. Сепак, пред натпреварот заедно со својот соиграч Бобан Марјановиќ го „украдоа шоуто“. Заиграа српско коло со кое ја воодушевија јавноста во целиот свет.

 

Се вчитува...