Кога Дончиќ ќе те ‘насамари’: Несреќниот Џозеф изгубен во време и простор… (ВИДЕО)

Лука Дончиќ демонстрираше уште една брутална партија синоќа во победата на Далас над Сакраменто од 114-110, во меч кој го заврши со 34 поени, 20 скока и 12 асистенции.

Сепак, вечерта ќе остане одбележана и по еден извонреден потег на Словенецот кој си поигра на „најбрутален“ начин со канадскиот кошаркар Кори Џозеф. Се обиде Џозеф со ‘цврста’ одбрана против Дончиќ, но на крајот испадна од игра изгубен во времето и просторот…

 

Се вчитува...