Кога Федерер ќе запее на кинески (видео)

Роџер Федерер можеби го загуби првото место на АТП-листа, но животот сепак му е песна на легендарниот швајцарски тенисер. Така, тој се согласи дури и да запее на кинески јазик како дел од промо-видеото за Мастерс-турнирот во Шангај, кој од 6 до 14 октомври ќе се одржи по јубилеен, десетти пат.

Како звучи кога Федерер ќе испее роденденска песна, и тоа на кинески, можете самите да се уверите.

Се вчитува...