Кога ќе ти се исполни новогодишната желба – да го прегрнеш Мбапе (ФОТО)

Килијан Мбапе е една од најголемите светски фудбалски ѕвезди и идол на многу француски деца. На едно момче му се исполни новогодишната желба, да го прегрне својот идол и да добие автограм. По синоќешниот меч меѓу Пари Сен Жермен и Амиен (4-1), на кој Мбапе беше стрелец на два гола, тој усреќи младо момче кое успеа да се протне на теренот и му се фрли во прегратка.

Мбапе му даде автограм, му го подари и дресот, а тоа предизвика восхит кај младиот фудбалски вљубеник.

 

 

Се вчитува...