Кога Кире Лазаров ќе збесне – Секоја чест, светски рекорд урна! (ВИДЕО)

Ракометарите на Алкалоид одлично му парираат на актуелниот шампион Вардар во дерби натпреварот од 4. коло во Суперлигата. Новајлијата на полувреме имаше и предност од 12-13.

Сепак, младиот тим имаше мал пад во второто полувреме кое го збесна тренерот Кирил Лазаров. Легендарниот македонски ракометар буквално полуде на тајм-аут и не бираше зборови со кои им се обрати на неговите пулени.

 

 

Се вчитува...