Кога не му оди, не е свој – Ѓоковиќ „кршеше“ рекети во Белград (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ успеа да се пласира во финалето од турнирот во Белград со победата од 2-1 против Андреј Мартин. Српскиот тенисер славеше во првиот сет со 6-1, загуби во вториот со 4-6, но беше сигурен во третиот кој го доби со 6-0.

Србинот се мачеше во вториот сет кој му припадна на Словакот, па во една ситуација целосно го изгуби своето трпение, а настрада неговиот рекет.

Се вчитува...