Кој ако не тој? – Карим Бензема е стрелец на „1000“ гол за Реал Мадрид во ЛШ (ВИДЕО)

Реал Мадрид има предност од 1-0 против Шахтјор во мечот од 4. коло во Лигата на шампионите. Предност за „кралевите“ во 14. минута донесе Карим Бензема.

Имено овој погодок е вкупно „1000“ за Реал Мадрид во елитното натпреварување, а Карим Бензема ќе биде запишан со „златни букви“ во историјата на шпанскиот великан.

 

 

Се вчитува...