Кој би рекол: Кјелини – стрелец на првиот гол во „Серија А“

Новата сезона во „Серија А“ стартуваше со дуелот меѓу Парма и Јувентус, гостите очекувано први дојдоа до водство, но изненадува стрелецот на првиот гол во 2019/2029 во Калчо-лигата.

Станува збор за Џорџо Кјелини, искусниот дефанзивец кој одлично се снајде во мешаницата по еден корнер и повратна топка кон петерецот, па со рутински ја удар ја смести топката во празната мрежа на Парма.

 

Се вчитува...