Кој друг ако не тој – Кристијано Роналдо, стрелец на првиот гол во новата сезона од ЛШ

Кристијано Роналдо е стрелец на првиот гол во новата сезона од Лигата на Шампионите, откако португалскиот ас рутински ја затресе мрежата на Јанг Бојс уште во првото полувреме од мечот што се игра во Берн.

Бруно Фернандеш испрати извонреден центаршут, а Роналдо се најде на вистинското место и од непосредна близина со малку среќа сепак успеа да ја испрати топката зад гол-линијата.

Се вчитува...