Колумбиецот Борха е ново засилување на Борец

Прволигашот Борец го договори првото зимско засилување. Се работи за колумбискиот интернационалец Борха Александер Кордоба. Тој првиот дел од сезоната беше дел од битолски Пелистер.

22-годишникот покрај за Пелситер, во Македонија настапуваше и за екипите на Работнички, Локомотива и Македонија Ѓорче Петров.

Се вчитува...