„Комити“ го запалија Водно: Скопје и Македонија се „црвено-црни“ (ФОТО)

Навивачката група на најтрофејниот спортски колектив во Македонија, Вардар во нивни стил го најавија ракометното „Ел класико“.

Тие се собраа на „Милениумскиот крст“ на Водно каде порачаа дека Скопје, но и Македонија е „црвено-црно“ како дел од подготовките за вечното дерби против Еурофарм Пелистер.

Се вчитува...