Комити навиваат од пред врата: Каков коронавирус, за Вардар се работи (ФОТО)

Безбедносните мерки од коронавирусот ги „избркаа“ и оние малку фудбалски вљубеници, арената „Тодор Проески“ зјае празна, а навивачите на Вардар и во ваква ситуација не ги оставаат фудбалерите. Навиваат пред вратите на стадионот давајќи им поддршка на „црвено-црните“ на градското дерби против Работнички.

По првиот дел нема голови, но, сепак беа содржајни првите 45 минути.

Се вчитува...