Комплетен распоред на ПЛМ: Вечното дерби во шестото коло (ФОТО)

Во просториите на „куќата на кошарката“ денеска беше одржана ждрепка по која е познат распоредот на натпреварите за сезоната 2021/21 кој повторно ќе брои 12. клуба, а за прв пат во „елитата“ ќе играат Ангели и Феникс 2010.

Натпреварувањето започнува со интересн аба-лигашки меч во Битола помеѓу Пелистер и МЗТ Скопје, а првото вечното дерби во сезоната ќе биде одиграно во Аеродром во шестото коло.

Се вчитува...