Конференциска лига: Шкупи, Силекс и Струга ги добија противниците за првата рунда

Македонските претставници во новоформираната Конференциска лига на УЕФА, Шкупи, Силекс и Струга денеска ги добија противниците за првата квалификациска рунда.

Македонските тимови ќе ја имаа улога на домаќини во првиот меч. Шкупи ќе се сретне против косовскиот клуб Љапи, додека Силекс за противник ќе го има составот на Петроцуб Хинчести од Молдавија. Струга ја очекува дуел против летонската Лиепаја.

Првите натпревари ќе бидат одиграни на 8. јули, додека реванш натпреварите на 15. јули.

Се вчитува...