Кореа херој за Атлетико во „војната“ против Селта Виго (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид ја почна одбраната на титулата во Ла лига со гостинска победа над Селта Виго од 1-2. Херој за „душекчиите“ беше Анхел Кореја кој постигна два гола во 23. и 64. минута.

Измеѓу Иаго Аспас од пенал стрелаше за Селта Виго во 59. минута. Во судиското продолжение настана вистински картон откако прво Хермосо од Атлетико и Малјо од Селта добија црвени картони, а потоа главниот судија му додели црвен и на еден од помошниците на Диего Симеоне.

Се вчитува...