Корона тајм во ФФМ: Состанокот на прволигашите на фудбалски терен (ФОТО)

Во време на корона се е изменето. Дури и состаноците во ФФМ. Претставниците на прволигашките клубови ќе бидат пречекани на фудбалскиот терен, со потребната дистанца, на отворен простор, но под чадори како заштита од жешкото сонце. Сепак, се очекува да биде „жешко“ на состанокот, со оглед дека ќе се решава за продолжението на Првата фудбалска лига. Секој клуб со свои интереси, а ФФМ најмногу за седум дена ќе мора да одлучи. Наближува терминот одреден од УЕФА (25. мај 2020.) за конечен став околу натпреварувачката сезона 2019/2020 во Прва МФЛ.

 

Се вчитува...