Косовците викаа „Ау-ау-ау-ау“: Бубе Младеновски – бананамен (видео)

Љубомир Младеновски одигра одлично по влегувањето во игра во втората четвртина од дуелот меѓу Косово и Македонија. Тој беше доминантен под обрачите, а воедно и го имаше најубавиот потег во полувремето, кога со фантастична блокада запре еден од домашните кошаркари.

Најдобро говори реакцијата на косовските коментатори: Ау-ау-ау-ау… кога го видоа младиот македонски центар во улога на „бананамен“.

Се вчитува...