Кожуф реагира на судењето на мечот со Вардар Неготино: Имаше или не елементи за директен црвен картон!? (ВИДЕО)

Гевгелиски Кожуф загуби со 0-1 пред своите навивачи од Вардар Неготино во 17. коло од Втората македонска фудбалска лига.

Но, од таборот на Кожуф искажуваат незадоволство од делењето на правдата на натпреварот кое директно влијаело на самиот дуел, издвојувајќи го директниот црвен картон за Бојан Иванов уште во 30. минута од средбата.

Според гевгеличани, немало никакви елементи за директен црвен картон, поради што ја повикаа и ФФМ да го анализира судењето на натпреварот.


СООПШТЕНИЕТО ОД ФК КОЖУФ ВИ ГО ПРЕНЕСУВАМЕ ВО ЦЕЛОСТ:

Се вчитува...