Кожуф славеше против Победа на тестот во Прилеп

Кожуф триумфираше со 1-2 на пријателскиот натпревар против Победа кој се одигра на игралиштето „Могила“ во Прилеп.

Творец на победата на гевгеличани беше Никола Костадинов, стрелец на двата погодоци за Кожуф.

Кожуф на натпреварот против минатогодишниот прволигаш настапи и без неколку стандардни првотимци, Зајков, Чурлинов, Лазаровски, Јаневски, Стојковски кои паузираа поради повреди.

Се вчитува...