Кожув потклекна кога беше најважно (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кошаркарите на Кожув пропуштија да го совладаат актуелниот шампион МЗТ Скопје во „Јане Сандански“, откако прво во последните три минути испуштија предност од седум поени (67-74). Потоа, Стајиќ им подари топка на домаќините на половина минута пред крајот, по што Хиндс реализираше за водство и  на „металците“ од 75-74, а во следниот напад повторно ја загуби топката по кој МЗТ стигна до конечен триумф од 76-74.

 

 

 

 

 

 

 

Се вчитува...