Кожув се засили со Американецот Мајлс Хауард

Кожув со уште едно засилување за новата сезона во Првата македонска кошаркарска лига. Гевгеличани се засилија со американскиот центар, Мајлс Хауард кој доаѓа од екипата на Шибенка.

26-годишниот Хауард, висок 206 сантиметри, изминатава сезона имаше запазена улога во тимот на Шибенка во АБА2 регионалната лига.

Претходно во кариерата беше дел и од тимот на Илиноис колеџот во САД, пред да се пресели на европскиот континент.

Се вчитува...