Крај на сагата, Јовиќ потпишува за Реал Мадрид

Реал Мадрид ја имаше најлошата сезона во последните три децении, не освои ниту еден трофеј и тоа е знак претседателот Флорентино Перез и тренерот Зинедин Зидан да тргнат во реновирање на тимот. Најавено е доаѓањето на неколку нови ѕвезди, пред се Еден Азар, Пјер – Емерик Обамејанг и Кристијан Ериксен од Премиер – лигата, а прв најверојатно ќе потпише српскиот интернационалец Лука Јовиќ.

Напаѓачот на Ајнтрахт Франкфурт ќе пристигне на „Сантијаго Бернабеу“ за сума од 60 милиони евра, а треба да потпише шестгодишен договор со „кралскиот клуб“.

Лука Јовиќ оваа сезона во Бундес-лигата постигна 17 гола во дресот на Ајнтрахт Франкфурт.

 

 

Се вчитува...