Крај на сезоната за Екпе Јудо? (ВИДЕО)

Искусниот Нигериец кој оваа сезона потпиша за Болоња, Екпе Јудо доживеа тешка поведа на коленото во четвртфиналето од Суперкупот на Италија и најверојатно за него сезоната е завршена, пренесуваат италијанските медиуми.

Италијанскиот клуб кој и во новата сезона ќе биде дел од Еврокупот веќе е во потрага по неговата замена.

 

Се вчитува...