Крај на сезоната за Роберт Вилијамс

Кошаркарот на Портланд, Роберт Вилијамс мора да замине на операција на коленото и за него сезоната е завршена, пренесува доборупатниот новинар на „ЕСПН“, Адријан Војнаровски. Вилијамс се повреди на средбата против Мемфис, а прегледите покажаа оштетување на коленото и лигаментите.

Американецот ќе биде опериран во следните денови и очекувањата се дека целосно ќе се рехабилитира до почетокот на сезоната 2024/25.

Се вчитува...