„Кралевите“ ги претставија новите дресови – „Розевата“ боја е модерна сезонава (ФОТО)

Шпанскиот шампион Реал Мадрид ја претстави третата гарнитура на дресови за новата сезона. Црната основа со розеви букви која ја направи германскиот производител на спортска опрема „Адидас“ ги воодушеви фановите. Голем дел од европските гиганти се одлучија сезонава третата гарнитура на дресовите да биде во розева боја која очигледно оваа сезона е модерна во светот на фудбалот.

 

Се вчитува...