„Кралевите“ рутински со Лас Палмас, Жирона на врвот во Ла лига (ВИДЕО)

Реал Мадрид им се врати на победите во домашниот шампионат откако вечерва славеше на домашен терен против Лас Палмас со 2-0 во меч од 7. коло во Ла лига.

Водство за домаќините од 1-0 донесе Диаз во судиското надополнување во првото полувреме, додека конечните 2-0 беа дел на Жозелу во 54. минута.

Жирона продолжува да биде хит сезонава во Ла лига. Малиот каталонски клуб го совлада и Вилјареал со 1-2 за лидерското место во домашниот шампионат. Иако домаќините поведоа со голот од пенал на Парехо со 1-0, целосен пресврт донесоа Довбик и Гарсија 1-2.

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...