„Кралевите“ со триумф над Селта го „сефтосаа“ новиот „Сантијаго Бернабеу (ВИДЕО)

Реал Мадрид во неверојатно интересен натпревар ја совлада Селта Виго со 5-2 во првиот натпревар на новиот „Сантијаго Бернабеу“. Гостите во два наврати имаа водство 0-1 со голот на Мина во 4. и Черви во 31. минута. Бензема во 24. прво израмни на 1-1, а потоа со неговиот втор гол и трет гол и погодоците на Винициус Џуниор и Камавинга стигнаа до конечен триумф од 5-2.

 

 

 

 

Се вчитува...