„Кралот“ на Лос Анџелес купува луксузна вила вредна 52 милиони долари (ФОТО)

Најголемата ѕвезда на НБА лигата и на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс во очекување на ре-стартот на сезоната планира да се поднови со супер-луксузна вила вредна 52 милиони долари. На фотографиите кои се појавија во американските медиуми се гледа спектакулраното задние на „Холивуд Хилс“ локацијата на која живеат само најбогатите. Околу куѓата се наоѓа огромен двор од 1400 метри квадратни, а објектот ги имаа сите удобности кои можат да се замислат.

 

 

Се вчитува...