Кратово неосвоено, а на Силекс ич не му е романтично (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Битката за третото место му припадна на Работнички. Дуелот меѓу Силекс и гостите од Скопје заврши без голови, но иако Кратово остана неосвоено, сепак, на домаќините после мечот им не им беше романтично. Во пресрет на последното коло, кратовци веќе не решаваат сами за својата судбина.

Беа подобар противник, создадоа повеќе шанси пред голот на Работнички, но не постигнаа гол. А во фудбалот, тоа сепак е најважно…

 

Се вчитува...