Крос шутна за делириум во цела Германија (ФОТО)

Тони Крос е фудбалерот што го славби цела Германија. Во петтата минута од судиското продолжение изведе магија за триумф од 2-1 против Шведска и продолжување на сонот на Германците за одбрана на титулата. Погодокот донесе делириум на плоштадите во големите германски градови, каде се следеше мечот што значеше мундијалски живот за „панцирите“.

Се вчитува...